Losy Bogdanki II Łęczna

• autor: pablons, 2011-07-08 23:32

Łęczna ma czas do niedzieli

Więceja w rozwinięciu...

GKS Bogdanka II zagra w III lidze lub lubelskiej okręgówce

Działacze kilku klubów z niższych klas rozgrywkowych od kilku dni czekają na decyzję GKS Bogdanka, w której lidze zagrają rezerwy tego klubu. I wychodzi na to, że zainteresowane drużyny będą musiały jeszcze uzbroić się w cierpliwość, bo ostateczną decyzję łęcznianie mają podjąć do niedzieli.

„Zielono-czarni” w ubiegłym sezonie spadli do IV ligi, bo z drugim frontem pożegnał się lubelski Motor. Jednak z powodu kłopotów finansowych wielu klubów oba zespoły ostatecznie mogły zostać w swoich ligach. Motor z okazji skorzystał, ale druga drużyna z Łęcznej z powodu mniejszego budżetu chciała występować o klasę niżej.

Nie zgodzili się jednak na to działacze Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, którzy wysłali nawet zapytanie w tej sprawie do PZPN.

– W czwartek otrzymaliśmy odpowiedź, że mamy do wybory III ligę lub okręgówkę. Nadal rozważamy wszystkie za i przeciw. Mieliśmy też kilka innych spraw na głowie, dlatego nasza ostateczna decyzja nie musi zapaść w piątek, mamy czas do niedzieli – powiedział nam w piątek po południu prezes GKS Bogdanka Artur Kapelko.

Decyzja „zielono-czarnych” będzie miała konsekwencje w innych ligach. Dzięki temu w III lidze lubelsko-podkarpackiej najprawdopodobniej pozostanie Stal Mielec.

Z lubelską klasą okręgową może się pożegnać z kolei Amator Leopoldów Rososz. Chyba, że działacze LZPN zdecydują się na powiększenie liczby drużyn.

źródło:www.dziennikwschodni.pl