Podsumowanie sezonu

• autor: pablons, 2013-06-24 09:05

Podsumowanie sezonu 2012/2013

Zmagania o mistrzostwo A klasy dobiegły końca. Był to najlepszy sezon w wykonaniu zawodników z Jelnej od powstania klubu. Na początku nic nie wskazywało na tak dobre zakończenie.

Po remisie z Ulanowem (1:1) i wygranej z Harasiukami (2:0) przyszła decyzja z podokręgu i odebraniu punktów za brak młodzieżowca w składzie. Kolejny raz wydawało się, że Jelna będzie walczyć wyłącznie o utrzymanie. Po 7 kolejkach Francesco zajmowało 13 miejsce z dorobkiem zaledwie 4 pkt. i właśnie w 7 kolejce chłopcy nabrali pewności siebie. Remis z Łętownią, która wówczas zajmowała 3 miejsce, dodatkowo grając w 10 a na koniec w 9 okazała się przełomem w dalszych poczynaniach drużyny. Seria 6 spotkań bez porażki wyniosła Francesco na koniec jesieni na 10 pozycję. Wiosną oprócz definitywnego transferu Kamila Krzemińskiego i wznowienia treningów Mateusza Leśki, Jelna wzmocniła się swoimi wychowankami, którzy wrócili na wypożyczenie z rozpadającej się Unii Nowa Sarzyna, Kamilem Bielakiem i Rafałem Filem. Cel był cały czas ten sam, utrzymać klub w A klasie. Runda dla Jelnej zaczęła się później niż całej A klasy ze względu na zły stan boiska w Groblach przez co na rozpoczęcie Francesco musiało zmagać się z liderem, Rotundą Krzeszów. Po tym meczu już było widać potencjał drużyny. Krzeszów przez większość meczu był właściwie zamknięty na własnej połowie. Kolejne mecze napawały optymizmem a Jelna pięła się ku górze w A klasowej tabeli. Dobrej passy nie przerywały nawet kontuzje czy pauzy czołowych zawodników. W pewnym momencie Francesco otarło się nawet o baraże o okręgówkę. Niestety Rzeczyca okazała się za mocna i na sam koniec sezonu na pocieszenie pozostał lider rundy wiosennej i historyczne 3 miejsce w tabeli.

Sezon 2012/13 był najlepszym sezonem od początku istnienia Francesco. Szaleńcza pogoń z przedostatniego miejsca o utrzymanie przerodziła się w walkę o awans. Szkoda że w jubileuszowym, 10 roku istnienia klubu nie udało się awansować. Pozostaje cieszyć się najlepszym sezonem w historii klubu i czekać na kolejny, w którym Jelna może udowodnić, że ten wynik nie był dziełem przypadku.

Gratulacje dla chłopaków za wynik i podziękowania za walkę i emocje!

autor: ~Prezes 2013-06-25 09:24:11

avatar Piękne podsumowanie sezonu, składam podziekowanie całej drużynie, drużynie która udowodniła,że stać ją na wiele,zawsze mówiłem , że mamy zdolną młodzież i nie potrzeba sprowadzać innych zawodników i gdyby nie przeoczenie na początku sezonu gralibyśmy w lidze okregowej.Jestem z Was bardzo dumny.Gdyby tylko inni zrozumieli , że warto grać w Jelnej. Mam nadzieje, że niektórzy przemyślą swoje decyzje i powrócą, chorzy wyleczą kontuzje a okręgówka będzie nasza. Podsumowanie merytoryczne sezonu oraz dalsze decyzje odbędzie się w najbliższym czasie. Słowa uznania kieruje pod adresem juniorów, walczyli dzielnie choć było im bardzo trudno,zrobie wszystko aby było wam łatwiej w nowym sezonie - dziękuję. Pozdrawiam!!!

autor: ~anonim 2013-06-25 12:32:32

avatar przyszły sezon będzie zupełnie inny, Stal II i Zarzecze znacznie podniosą poziom, który w tym sezonie był wyjątkowo słaby

autor: ~anonim 2013-06-26 00:17:27

avatar a czemu zakladasz ze Zarzecze podniesie poziom? Czesc najbardziej doswiadczonych zawodnikow zapewne odejdzie zeby zrobic miejsce mlodym i dopiero beda tworzyc druzyne wprowadzajac zdolnych juniorow. A na to potrzeba wiecej niz sezonu.

autor: ~pytam 2013-07-03 23:11:50

avatar chodza plotki ze macie juniorkow przeniesc do klasy A, prawda to?

autor: pablons 2013-07-04 21:52:21

Profil pablons w Futbolowo Nieprawda