Aktualności

Grodziszczanka na kolanach

• autor: pablons, 2010-05-10 19:21

Grodziszczanka II Grodzisko Dolne 0:6 PUKS Francesco Jelna

Fatalne warunki na boisku nie przeszkodziły zawodnikom z Jelnej położyć na łopatki Grodziszczankę...

Woda na większej części boiska, nie wysypane linie oraz trawa wykoszona jedynie przy liniach bocznych i w polu karnym.Momentami sędziowie pokazywali przekroczoną linię przy wyrzucie z autu a następnie nie potrafili jej odnaleźć. Tak wyglądały warunki w jakich musiały się zmierzyć obie drużyny.

Pierwsza część spotkania nie zwiastowała aż takiego wyniku. Gra była wyrównana. Zarówno goście jak i gospodarze stwarzali sobie klarowne sytuacje. Jednak to Jelna strzeliła pierwsza bramkę i do szatni oba zespoły schodziły z wynikiem 0:1. Pierwsza połowa śmiało mogła się zakończyć wynikiem przynajmniej 1:2 dla Jelnej ale napastnik goście strzelił w sytuacji sam na sam prosto w bramkarza natomiast zawodnik gospodarzy przestrzelił na pustą bramkę. W drugiej połowie sytuacja diametralnie się zmieniła. To już nie była ta Grodziszczanka z pierwszej połowy. Gospodarze z trudem przedzierali się przez połowę boiska natomiast Francesco wchodziło w obronę Grodziszczanki jak w masło. Patrząc na tą grę nasuwało się tylko jedno pytanie: "Jak wysoko Jelna wygra". Na szczęście dla gospodarzy skończyło się na szóstce.

Rezultat ten wyklarował trochę sytuację w tabeli. Jelna odskoczyła Grodziszczance na bezpieczną odległość 10pkt i już tylko Wierzawice gonią czołówkę tracąc do drugiego miejsca 4pkt.