Ważne zwycięstwo

• autor: pablons, 2010-05-24 22:26

LKS Jutrzenka Dębno 2 - 4 PUKS Francesco Jelna

Wyjazdowe spotkanie Jelnej z Dębnem rozstrzygnięte na korzyść gości...

Pierwsza połowa meczu zapowiadała kolejną porażkę Francesco. Nowe ustawienie zawodników nie zdawało egzaminu. Gra w ogóle się nie układała. Napastnicy notorycznie byli łapani na spalonych a stuprocentowe sytuacje kończyły się stratą piłki. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. To stare powiedzenie sprawdziło się w 30 minucie. Po pozornie niegroźnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, niepilnowany zawodnik Jutrzenki uderzył z woleja z 14 metrów w okienko bramki. Była to jedna z niewielu akcji jakie Dębno stworzyło w pierwszej części spotkania. Pierwsza część kończy się wynikiem 1:0 na korzyść gospodarzy W drugiej połowie gra diametralnie się zmieniła. Roszady w ustawieniu i zamiana 2 napastników w krótkim czasie dała wymierne efekty.  Francesco zaczęło atakować częściej i co najważniejsze skuteczniej. Już w 50 minucie pięknym golem popisał się Mateusz Zygmunt. W polu karnym przyjął piłkę na klatkę i z przewrotki nie dał szans bramkarzowi Dębna. Po tym golu gospodarze zmobilizowali się i zaczęli częściej gościć pod bramką Baja. Jednak kilka niewykorzystanych sytuacji zemściło się na Jutrzence. W 60 minucie po raz drugi golkipera pokonuje Mateusz Zygmunt. Kolejne szybko strzelone bramki przez Mołdocha uśpiły trochę czujność gości. Szybko rozegrana po faulu piłka trafia do napastnika gospodarzy a ten nie daje szans bramkarzowi Francesco. Obie drużyny stworzyły jeszcze kilka dogodnych sytuacji pod bramkami rywali ale wynik 2:4 pozostał do końca.

Po raz kolejny Francesco pokazało, że potrafi podnieść się po porażce. Rezultat po pierwszej połowie mógł niepokoić ale powrót do starego sprawdzonego ustawienia zmienił obraz gry na korzyść Francesco. Zwycięstwo to pozwoliło na utrzymanie jednopunktowej przewagi nad Wierzawicami, które również 4:2 pokonali Tarnogórę.