Zwycięstwo na zakończenie

• autor: pablons, 2010-06-24 18:26

Orzeł Biedaczów 1:3 PUKS Francesco Jelna

W ostatniej kolejce o mistrzostwo kasy B Jelna pokonuje Biedaczów...

Mecz bł wyrównany ale to Jelna skuteczniej wykorzystywała nadarzające się okazje. Pierwszą bramkę dla Francesco strzelił o. Klaudiusz. Do momentu tej bramki przeważali goście. Gol na 0:1 dla Jelnej przebudził trochę Biedaczów i zaczęli atakować. Efektem tego była szczęśliwie zdobyta bramka. Szczęśliwie ponieważ po strzale napastnika Orła w sytuacji sam na sam, piłka odbija się od Baja i niefortunnie trafia w kolano przeciwnika. Kila minut później Biedaczów strzela drugą bramkę ale sędzia boczny wskazał na spalony. W niedługim czasie w polu karnym fauluje obrońca Jelnej, ale i w tej sytuacji zawodnik Orła nie popisał się. Strzał w środek bramki broni Baj. W tym momencie ożywia się gra Francesco. Na pochwałę zasługuje debiutujący w polu nasz drugi bramkarz P. Zygmunt. Po dośrodkowaniu dochodzi do piłki i główką uderza tuż koło słupka. Na szczęście dla Biedaczowa bramkarz czubkami palców zmienia kierunek piłki na rzut rożny. Kolejne minuty nie przynoszą zmiany rezultatu. Druga połowa zaczęła się od niesamowitego dopingu ze strony kibiców z Jelnej. To uskrzydliło gości i powoli zaczęła się zarysowywać ich przewaga. Udokumentowaniem tego była kolejna bramka strzelona przez o. Klaudiusza. Gospodarze od czasu do czasu również próbowali zagrozić bramce Jelnej ale ostatnie podania skutecznie przecinali obrońcy Francesco. Po jednej z akcji Biedaczowa, goście wyprowadzają kontratak prawym skrzydłem. Piłkę na wysokości 5 metra wrzuca w pole karne o. Klaudiusz. Tam nogę przykłada M. Miś i jest 1:3. Tym strzałem M. Miś udowadnia, że jest najskuteczniejszym strzelcem drużyny ze średnią bramek 1,23 na mecz. Dla porównania, najlepszy strzelec Mateusz Zygmunt (17 bramek) ma średnią 0,77 na mecz. Mecz kończy się rezultatem 1:3 dla Jelnej i tym samym Francesco udowadnia, że zasłużenie wchodzi do A klasy. Tym bardziej ten wynik cieszy z tego względu, że goście grali "gołą" jedenastką z drugim bramkarzem w polu.

Od następnego sezonu zwycięstwa, remisy i porażki będziemy przeżywać na boiskach A klasy. Nie pozostaje nic innego jak życzyć chłopakom powodzenia.