Kolejna porażka

• autor: pablons, 2010-08-23 13:14

ŁKS Łowisko 2:1 PUKS Francesco Jelna

Łowisko zasłużenie wygrywa choć spotkanie mogło skończyć się remisem...

Mecz odbył się na fatalnej murawie. Mnóstwo kęp, na których łatwo można było o kontuzję (co przydarzyło się w drugiej połowie jednemu z zawodników gospodarzy). Zawodnicy z Jelnej mimo eksperymentalnego składu zdołali stawić czoła ŁKS-owi i grać jak równy z równym. W pierwszej połowie goście nie wypracowali sobie zbyt klarownych sytuacji podbramkowych. Jedyną okazję na gola miał Iskra, który uderzył piłkę z 30 metra która o centymetry minęła górny róg bramki. Gospodarze mieli więcej sytuacji ale nie potrafili poradzić sobie z dobrze grającą obroną Francesco. Niestety w 20 minucie zawodnik Jelnej popełnia błąd. Na 20 metrze w piłkę nie trafia obrońca Jelnej a ta odbija się od jego ręki i tu nastąpiło zamieszanie. Obrońcy stanęli gdyż myśleli, że sędzie odgwiżdże przewinienie. Gwizdek natomiast milczał i to wykorzystał napastnik Łowiska przejmując piłkę i w sytuacji sam na sam pokonuje Baja. Po tym golu gospodarze zaczęli częściej gościć pod bramką Jelnej ale nie potrafili skutecznie wykorzystać wypracowanych sytuacji. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0. Druga połowa wyglądała dość podobnie. Bramka dla Łowiska padła ponownie po błędzie zawodnika z Jelnej. Tym razem był to bramkarz. Złapał piłkę tak niefortunnie, że przeleciała mu pod nogami. Próbował ją jeszcze wybić nogą ale ta po odbiciu od napastnika gospodarzy wpadła do bramki. Kilka minut później do piłki na prawym skrzydle dochodzi R. Bielak, wycofuje ją do niekrytego P. Miazgi a ten wrzuca w pole karne. Tam przyjmuje ją niekryty R. Leśko i posyła do bramki. Jest 2:1. Do końca meczu obie drużyny atakowały bramki przeciwnika ale było to strzały niecelne lub prosto w bramkarza. Dopiero pod koniec meczu piłka przekroczyła linię bramkową Łowiska ale sędzia dyktuje kontrowersyjnego spalonego. Jest faul na 40 metrze na zawodniku z Jelnej. Piłkę ustawia Iskra. Wrzuca w pole karne a tam futbolówkę udem podbija obrońca gospodarzy kierując ją do bramki. Niestety sędzia nie uznaje jej wskazując na rzekomego spalonego podczas gdy zawodnik stał na pozycji spalonej i nie uczestniczył w akcji. Mecz kończy się wynikiem 2:1.

Po tym meczu padł mój mit o bezstronności sędziów w A klasie. O ile w pierwszej połowie pan Nowak sędziował w miarę sprawiedliwie to w drugiej to była kpina. Każdy kontakt z przeciwnikiem kończył się rzekomym faulem zawodnika z Jelnej. Przynajmniej dwukrotne przyjęcia ręką zawodników gospodarzy były puszczane płazem. Było jeszcze kilka innych sytuacji ale żal przytaczać.

Ten wywód o sędziowaniu nie jest jednak usprawiedliwieniem wyniku bo czego można się spodziewać po absencji kilku podstawowych zawodników na meczu i maksymalnie 6 graczy na treningu w tygodniu. Bez treningu nikt niczego jeszcze nie osiągnął. Mimo to trzeba pozytywnie patrzeć w przyszłość ponieważ nawet "drugim składem" zdołali nawiązać walkę z liderem. Pocieszające jest również to, że jak do tej pory każdemu rywalowi potrafimy strzelić gola.