PUKS Francesco Jelna 1:0 KS Sarzyna

Rzutem na taśmę Jelna zdobywa upragnione 3pkt

Francesco Jelna Juniorzy 3:0  LZS Ździary (wo.)

Opis w rozwinięciu...

Zbyt wiele o tym meczu nie można napisać. Wtorkowe spotkanie w wykonaniu Francesco Jelna było chyba najgorsze w całym sezonie. Strzałów na bramkę jak na lekarstwo z czego celnych można policzyć na palcach u ręki. W pierwszej połowie bierną postawę gospodarzy dwukrotnie mogli wykorzystać przyjezdni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik Francesco uderza główką piłkę która najpierw odbija się od słupka, później od kolana bramkarza, ponownie od słupka i wylatuje na przedpole gdzie rozpędzony zawodnik Sarzyny uderza z 3 metrów na bramkę ale jakimś cudem Damian Baj zdołał ją jeszcze wybić. W innej sytuacji ponownie Jelną ratuje słupek.

Większość drugiej połowy gra toczyła się na stronie gości ale nic w zasadzie z tego nie wynikało. Sarzyna skupiła się na obronie i upatrywała swoje szanse w kontratakach ale większość z nich kończyła się niegroźnymi strzałami na bramkę lub zatrzymywała się na obrońcach gospodarzy. Spotkanie dobiegało końca z wynikiem 0:0 a nadzieje na 3pkt gasły, kiedy w 87 minucie po wydawało się niegroźnym wybiciu, piłkę do bramki pakuje nasz lewoskrzydłowy. Do futbolówki po faulu na własnej połowie podszedł Łukasz Dąbrowski. Wybił piłkę, która niesiona wiatrem poleciała w pole karne przeciwnika i kiedy opadała tuż przed bramkarzem, rozpędzony Dariusz Miazga przeciął jej lot i wpakował do bramki. Sarzyna jeszcze próbowała odrobić straty ale Jelna skutecznie zamurowała się na własnej połowie i obroniła wynik.

W tym spotkaniu zniknęło gdzieś to Francesco które rozbiło w niedzielę Sójkową. Rozregulowało się dosłownie wszystko. Brak celnych strzałów i podań, brak wykończenia, skrzydła "nie działały", proste straty piłek. Mecz można śmiało powiedzieć, że był na poziomie średniaków z B klasy. W następnym spotkaniu Jelna zagra z Brzózą Królewską i jak wygra przeskoczy ją w tabeli ale definitywnie musi zmienić styl gry bo z tym co pokazała 3 maja nie da rady utrzymać się w A klasie